انجمن بازی های ویدئویی
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

انجمن بازی های ویدئویی

Farsi Gamers

HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in
اگر هنوز عضو نشدید پس سریع تر برروی عضویت کلیک کنید تا بخشی از ما باشید!
مدیران،کاربران ویژه و ناظمین حتما از بخش جلسات مدیران انجمن بازدید نمایند

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف

Go down 
4 posters
AuthorMessage
jinxul
مدیر بخش
مدیر بخش

دستگاه بازی من: : PC
امتیازات : 7

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Empty
PostSubject: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Aug 18, 2010 2:32 am

آیا مافیا2 طرفدارانش را ناامید خواهد کرد؟
همان‌طور که حتما میدانید نسخه‌ی آزمایشی دومین قسمت از مجموعه بازی‌های بسیار محبوب و دوست‌داشتنی مافیا چند روزی است از طریق شبکه‌های استیم، ایکس‌باکس‌لایو و پلی‌استیشن در اختیار بازی‌کننده‌های علاقمند قرار گرفته است.
از شما چه پنهان ماهم در تحریریه سایت دی‌بازی‌نیوز تصمیم به دانلود و آزمایش دمو مافیا2 گرفتیم و سعی می‌کنیم تجربه‌های خود را در قالب تصویر در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است به دلیل عدم دسترسی به ابزار مناسب برای ضبط تصاویر، عکس‌هایی که از بازی مشاهده می‌کنید از سایر سایت‌های خبررسانی استخراج شده‌اند.
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف 02_5067

پس از انجام سرخپوست‌مرده: رستگاری انتظاراتمان از عناوین دنیای باز بسیار بالا رفته بود و با کلی هیجان سراغ نسخه‌ی آزمایشی مافیا 2 بر روی ایکس‌باکس360 رفتیم. نسخه‌ی آزمایشی از خانه‌ی ویتو آغاز می‌شود. انتظار داشتیم شاهد جزییات بمراتب بیشتری باشیم، خصوصا این‌که پایین بودن کیفیت تصاویر و بافت‌ها تا حدودی آزار دهنده بنظر می‌رسید. پس از جواب دادن به تلفن به سمت در خروجی حرکت کردیم. فضای خارج از خانه تا حدودی از نگرانی‌هایمان کاست. طراحی درختان، چمن‌ها، کف خیابان و پیاده‌رو، اتومبیل‌ها و خانه‌ها در حد قابل‌قبولی بودند و با کمی ارفاق می‌توان تایید کرد تصاویر در حالت HD رندر می‌شوند. فیزیک اتومبیل‌ها نقطه عطف مافیا2 است و کنترل نرم و روان آن‌ها بر جذابیت بازی افزوده.
اما متاسفانه بازی سبک و سیاق کاملا واقعی خود را در این قسمت از دست داده است. اگر در مافیا با پر شدن پارکینگ دیگر نمی‌توانستید اتومبیل وارد آن کنید، در مافیا2 با ورود به پارکینگ با سیستمی مشابه مجموعه بازی‌های نیدفوراسپید اتومبیل‌ها را انتخاب کرده و گویا پس از این جای کافی در پارکینگ دغدغه‌ی بازی‌کننده در انتخاب اتومبیل‌ها نخواهد بود.
در نسخه‌ی ایکس‌باکس360 عمق تصاویر قابل‌قبول است اما در منظره‌هایی که آسمان خراش‌های بلند را از دور مشاهده می‌کنید، انتظار دارید تصاویر از کیفیت بالاتری برخوردار باشند.

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف 01_5066
بدون هیچ شک و تردیدی پلت‌فرم رایانه‌های شخصی در بحث فیزیک و جلوه‌های دیداری و گرافیکی یک سر و گردن از نسخه‌های کنسولی بالاتر است. این تفاوت‌ها در مافیا2 به لطف استفاده از میان‌افزارهای PhysX و انویدیا APEX در نسخه‌ی رایانه‌های شخصی آنقدر مشهود است که جای بحث باقی نمی‌گذارد. استفاده مناسب از سیستم ضد شکستگی، عمق تصاویر مثال‌زدنی، جلوه‌های انفجار خارق‌العاده بخصوص در اتومبیل‌ها، فیزیک استثنایی، بافت‌های با کیفیت و ... از برتری‌های بی چون و چرای پلت‌فرم رایانه‌های شخصی بشمار می روند.

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف 03_5068

اما می‌رسیم به نسخه‌ی پلی‌استیشن3. با توجه به این‌که سونی به شدت بر روی مافیا2 مانور رسانه‌ای کرده بود و حتا محتوای قابل‌دانلود رایگان برای این نسخه در نظر گرفته بود، انتظار داشتیم شاهد کیفیتی برابر با نسخه‌ی ایکس‌باکس360 یا حتا بالاتر باشیم.
نتیجه کاملا برعکس بود و متاسفانه شاهد یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های عناوین چندپلت‌فرمی بر روی کنسول قدرتمند سونی بودیم. بافت‌های خانه ویتو به شدت بی‌کیفیت بودند، به نحوی که از همان ابتدا می‌توان تایید کرد تصاویر در حالت پایین‌تر از HD رندر می‌شوند. سریعا به تلفن پاسخ دادیدم تا شاید با مشاهده‌ی مناظر خارج از خانه نظرمان تغییر کند.
شاید باورتان نشود اما کیفیت بافت‌های محیط‌های خارجی از جمله چمن، درختان، کف خیابان و پیاده‌رو و ... در نسخه‌ی پلی‌استیشن3 حتا یک دهم نسخه‌های ایکس‌باکس360 و رایانه‌های شخصی نیست. چرا یک دهم؟! چون اصلا چیزی تحت عنوان چمن در نسخه‌ی پلی‌استیشن3 وجود ندارد!
بافت‌ها با شکستگی بسیار زیاد و کیفیت بسیار کم، نرخ شکستگی تصویر (Screen Tearing) وحشتناک، عمق تصاویر ناچیز در کنار رنگ‌بندی نامناسب از ارزش‌های نسخه‌ی پلی‌استیشن3 به شدت کاسته است.

البته ممکن است با انتشار نسخه‌ی کامل این نواقص به شدت‌ آزار دهنده از نسخه‌ی پلی‌استیشن3 حذف شوند، اما توصیه می‌کنیم تا حصول اطمینان از این موارد از سفارش نسخه‌ی پلی‌استیشن3 خودداری نمایید.
منتظر رو در رو بازی مافیا2 باشید
.

Xbox 360 Vs PS3
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%201_5069
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%202_5070

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%203_5071
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%204_5072

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%205_5073
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%206_5074

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%207_5075
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2%208_5076

PC

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2-PC-1_5077
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2-PC-2_5078
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Mafia2-PC-3_5079

منبع خبر
Back to top Go down
khashayar112
مدیر بخش
مدیر بخش
khashayar112

امتیازات : 60

Character sheet
Dices Dices:
Health Health:
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Left_bar_bleue1000/1000مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Empty_bar_bleue  (1000/1000)

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Aug 18, 2010 2:45 am

گرافيك ps3 خيلي افتزاحه
از من غلط املايي نگيريد
Back to top Go down
rainyboy
مدیریت انجمن
مدیریت انجمن
rainyboy

شرکت مورد علاقه من: : Microsoft GS

دستگاه بازی من: : XBOX 360
رویای من : Kinect
امتیازات : 10094

Character sheet
Dices Dices: 5
Health Health:
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Left_bar_bleue100/100مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Empty_bar_bleue  (100/100)

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Aug 18, 2010 2:47 am

ممنون از افتتاح این فروم!
Back to top Go down
http://farsigamers.freeforumshosting.org
jinxul
مدیر بخش
مدیر بخش

امتیازات : 7

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Aug 18, 2010 4:45 am

تازه یه خبر بد تر !
تو نسخه کامل بازی هم گرافیک ها همین طوری هستن و اصلا اصلاح نشدن
Back to top Go down
khashayar112
مدیر بخش
مدیر بخش
khashayar112

امتیازات : 60

Character sheet
Dices Dices:
Health Health:
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Left_bar_bleue1000/1000مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Empty_bar_bleue  (1000/1000)

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Aug 18, 2010 1:41 pm

من هميشه ميگم فقط pc
Back to top Go down
pInumber
کاربر جدید
کاربر جدید
pInumber

شرکت مورد علاقه من: : UbiSoft

امتیازات : 2

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Sep 01, 2010 3:45 am

ولي خودايش بازي خفنيه!من كه دو روزه(حدودا 12 ساعته)تمومش كردم.
سوالي بود پخ بديد در خدمتم!
Back to top Go down
rainyboy
مدیریت انجمن
مدیریت انجمن
rainyboy

شرکت مورد علاقه من: : Microsoft GS

دستگاه بازی من: : XBOX 360
رویای من : Kinect
امتیازات : 10094

Character sheet
Dices Dices: 5
Health Health:
مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Left_bar_bleue100/100مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف Empty_bar_bleue  (100/100)

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeWed Sep 01, 2010 6:14 am

ممنون پینامبر جان و البته ورودت رو به انجمن فارسی گیمرز تبریک میگم.... Smile
Back to top Go down
http://farsigamers.freeforumshosting.org
pInumber
کاربر جدید
کاربر جدید
pInumber

شرکت مورد علاقه من: : UbiSoft

امتیازات : 2

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitimeSat Sep 04, 2010 4:43 am

مــــــــمنون!
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف   مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف I_icon_minitime

Back to top Go down

مقایسه دمو مافیا 2 در پلت‌فرم‌ های مختلف
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» مشکلات شما در مافیا 2