انجمن بازی های ویدئویی

Farsi Gamers
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
اگر هنوز عضو نشدید پس سریع تر برروی عضویت کلیک کنید تا بخشی از ما باشید!
مدیران،کاربران ویژه و ناظمین حتما از بخش جلسات مدیران انجمن بازدید نمایند

Share
 

 Halo

Go down 
AuthorMessage
mj360
معاون مدیریت
معاون مدیریت
mj360

شرکت مورد علاقه من: : Electronica Arts

دستگاه بازی من: : XBOX 360
Posts : 15
امتیازات : 48
تشکر شده : 0
Join date : 2010-07-27

Character sheet
Dices Dices:
Health Health:
Halo Left_bar_bleue100/100Halo Empty_bar_bleue  (100/100)

Halo Empty
PostSubject: Halo    Halo I_icon_minitimeWed Jul 28, 2010 4:43 pm

تاریخچه و داستان سری Halo به طور مختصر

سايت رسمي مجله GI که قرار بود هر چند روز يکبار اطلاعاتي از Halo: Reachمنتشر کند، بعد از چندين آپديت همچنان به ندادن اطلاعات جديد از اين بازيادامه مي دهد!

اما در آپديت امروز، اين مجله تصميم گرفته تا معرفي کوتاه و مختصري ازدنياي Halo براي کساني که هيچ آشنايي با آن ندارند انجام دهد. از اونجاييکه خيلي از گيمران ايراني هم از اين دسته هستند تصميم گرفتم اين مطلب رادر اختيارتان بگذارم.


Halo 8867.Halo-front-image-610

مقدمه

قرن 26 ام است و انسانها به سختي مشغول اکتشاف سياره ها و تصاحب و بهاستعمار گرفتن آنها هستند. اختراع تکنولوژي به نام SlipSpace باعث شده تاانسانها با سرعتي بالاتر از سرعت نور در کهکشان سفر کنند و به همين دليلجمعيت انسانها به صورت بسيار گسترده و پراکنده در سطح کهکشان پخش شوند.سازماني به نام United Nations Space Command يا به اختصار UNSC جمع بسيارعظيم و گسترده اي از سيارات و انسانها را کنترل و حفاظت مي کند.


Halo 3036.spartans

اسپارتان ها چه کساني هستند و Master Chief کيست؟

حتي بعد از پنج قرن، هنوز بشريت نتوانسته با خود کنار بيايد. بسياري ازسيارات دور افتاده مي خواهند که حکومت خود را داشته باشند، و شورش هاي برضد UNSC به يک مشکل بزرگ تبديل شده است. براي مقابله با اين تهديدها، ارتشابر سربازاني به نام اسپارتان را خلق مي کند.
سربازان اسپارتان چه از نظر فکري و چه فيزيکي بسيار برجسته بودند. اماآنها از يک سري پيامدهاي جانبي که بر اثر تقويت هاي ژنتيکي که بر روي آنهاانجام شده بود رنج ميبردند.

سرانجام دانشمندي نابغه به نام Dr. Catherine Halsey پروژه ي اسپارتان IIرا خلق ميکند. او کودکاني استثنايي و برجسته را دزديد و از همان ابتدابراي اين پروژه آماده کرد. او آنها را از همان سنين کودکي تحت يک سريعمليات ژنتيکي ارتقا داد و آنها را با زره اي فوق العاده پيشرفته به نامMJOLNIR مجهز کرد. سربازان اسپارتان II ابر سربازان و قهرمانان انسان هابودند و اين را در جنگ هاي بي شماري ثابت کردند. ابتدا مقابل انسانهايشورشگر، و بعدها در برابر Covenant ـها.

Master Chief رهبر و فرمانده سربازان اسپارتان II بود و به همين دليلتقريبا هميشه با مقام خود شناخته مي شد. نام او John-117 بود که کمتر بهاين نام صدا زده مي شد. John نام اصليش و 117 شماره او در ليست اسپارتانها بود.

Halo 1200.Covenant-Halo-Wars


Covenant ـها چه کساني يا چه چيزهايي هستند؟!

يکي از دو دشمن يا به اصطلاح "آدم بدهاي" سري بازيهاي Halo هستند و تقريباهميشه در مقابل انسانها قرار مي گيرند. کاونانت ها يک نژاد خاصي نيستندبلکه سازماني تشکيل يافته از چندين نژاد بيگانه هستند که با يکديگر کار ميکنند. آنها بخش بزرگي از کهکشان را در کنترل خود دارند و نژادي بيگانه وبسيار قديمي و از بين رفته به نام Forerunners را مي پرستند. آنها بشريترا مانعي در مقابل اعتقادات ديني خود (!) ميبينند و سعي در نابودي آنهادارند!

پس فوررانرز ها چه کساني هستند؟!

سوال خوبي است! آنها نژادي بسيار قديمي و در حدود 100 هزار سال پيش بودندکه تکنولوژي و فن آوري هاي بسياري را از خود به جاي گذاشتند. آنها برکهکشان راه شيري حکومت مي کردند تا زماني که خطري فوق العاده بزرگ به نامFlood ظاهر شد.

Halo 2134.flood-halo1


Flood ـها آدم بدهاي ديگر هستند، درست است؟!

دقيقا. Flood گونه اي انگل مانند است که تمدن عظيم فوررانرز ها را تقريبااز بين بردند. آنها مي توانند به سيستم اعصاب موجودات زنده نفوذ کنند وضمن آلوده کردنشان، آنها را در کنترل خود بگيرند. براي مقابله با آنها،فوررانرز به ناچار مجبور شد از جان گذشتگي کند و کاري خطرناک انجام دهد.آنها سلاحي فوق العاده عظيم به نام Halo ساختند. در واقع 7 هيلو که وقتيبا هم فعال شوند با يک شليک تمام موجودات زنده در کهکشان از بين مي روند!و در نتيجه با اين کار Flood هم از بين مي رفت. آنها براي نگه داشتن هرگونه حياتي، پناهگاهي بسيار دورتر از Halo ـها ساختند و در آن انواع مختلفاز موجودات را مخفي کردند تا در امان باشند. در نهايت فوررانرز ها Halo راشليک کردند و تمام موجودات هستي از جمله Flood از بين رفت. سپس آنها شروعبه گسترش موجودات مختلفي که در پناهگاه نگه داشته بودند کردند، از جملهانسان ها!
Halo 7652.Halo-ring2


پس نام بازي از اينجا مياد نه؟

درسته. در بازي اول مستر چيف و يارانش ناخواسته و به شکل غير منتظره ايروي يکي از اين Halo ـها فرود مي آيند که شبيه يک حلقه بسيار بزرگ بود.اين موضوع که يکي از اين Halo ـها دوباره شليک شود و حيات در کهکشان بهخطر بيفتد از مهمترين تهديدها و موضوعات در اين سري بازي به شمار مي رود.(لازم به ذکر است که فوررانرز ها، لايه ي داخلي Halo را طوري ساخته بودندکه در آن شرايط آب و هوايي نزديک به زمين وجود داشت و موجوداتي شبيه بهدايناسور در آن زندگي ميکردند!)


Halo 4745.Cortana-Halo-3

خوب ديگه تاريخچه کافي است! چه اتفاقي در داستان اصلي مي افتد؟

اممم! شايد يه مقدار پيچيده بشود.

عيب ندارد! بگو.

باشه. خب يادت هست که اسپارتان II ـها براي مقابله با شورشيان ساخته شدند؟
وقتي کاونانت ها به قلمرو و سيارات تحت کنترل انسان ها حمله کردند، ايناسپارتان ها براي مقابله با آنها برخواستند. با وجود شجاعت هاي بسياراسپارتان ها، جنگ براي UNSC خيلي بد پيش مي رفت. تا جايي که سرانجامکاونانت ها سياره Reach را پيدا کردند. سياره اي که بعد از زمين مهمترينسياره انسانها از لحاظ استراتژيکي بود. اين سياره محل شمار بسيار زيادي ازنظاميان بود و همچنين خانه ي اسپارتان II ـها محسوب مي شد. کاونانت هاReach را ويران کردند و اين نبردي است که در بازي Halo: Reach دنبال خواهدشد.
بازمانده هاي بسيار کمي توانستند فرار کنند، از جمله مستر چيف و هوشمصنوعي پيشرفته اي به نام Cortana. آنها از طريق SlipSpace به مکاننامعلومي فرار کردند و کاونانت ها هم آنها را تعقيب کردند و همانطور کهپيش تر گفته شد مستر چيف و به دنبال او کاونانت ها يکي از Halo ـها راپيدا کردند. بنايي که اهميت فوق العاده بالايي براي کاونانت ها دارد(داستان بازي Halo 1 از اينجا شروع شد). کاونانت ها به سفينه اي که مسترچيف و ديگر بازماندگان Reach درآن بودند حمله کردند و در نهايت آنها مجبورشدند روي Halo فرود بيايند. مستر چيف و يارانش در Halo به جنگ با کاونانتها مي پردازند. در همين گير و دار بازماندگاني از Flood که بعد از هزارانسال هنوز در اين Halo وجود داشتند فرار مي کنند. آنها هر موجودي را که سرراه خود مي ديدند آلوده مي کردند، چه انسان چه کاونانت!

فوررانرز ها براي محافظت از Halo ، مانيتوري ربات مانند گزاشته بودند.مانيتور اين Halo به نام 343 Guilty Spark بود. اين ربات کوچک که در هواپرواز مي کرد تلاش مي کند مستر چيف را وادار کند تا اين Halo را فعال کند.و اين به اين معني بود که حيات در کهکشان محو مي شد. بنا براين مستر چيفبراي جلوگيري از اين اتفاق اين Halo را منفجر مي کند.

آهان! فکر کنم گرفتم!

خوب است. اين تازه مربوط به قسمت اول بود.

چي؟!

آره. بيشتر هم هست.


Halo 6607.Ark

بهتر است يه کم سريعتر بگي. چون مقاله هاي ديگري هست که بايد بخونم!

باشه. داستان Halo 2 و 3 بيشتر مربوط به ماجراي مستر چيف براي جلوگيري ازنابودي زمين و بشريت است. کاونانت ها در نهايت زمين را پيدا و به آن حملهمي کنند. مستر چيف از زمين دفاع مي کند اما در ميان جنگ، او و يارانشمجبور مي شوند تا به دنبال يک سفينه کاونانت فرار کنند، چيزي که باعث ميشود آنها به Halo ـي ديگري برسند! در آنجا او منشاء Flood ـها را پيدا ميکند. موجودي چندش آور به نام Gravemind.

در اين ميان مشکلاتي بين کاونانت ها درمي گيرد و جنگي داخلي بين دو نژاداز آنها صورت مي گيرد (همانطور که گفته شد کاونانت ها سازماني از چنديننژاد هستند). Elite ها، يکي از اين نژادها، از کاونانت ها اخراج مي شوند وبه انسان ها مي پيوندند. يکي از قدرتمندترين آنها Arbiter است. کسي کهبراي جلوگيري از نابودي کهکشان با مستر چيف همراه مي شود.

Halo 1212.Halo-with-arbiter-halo-3

مستر چيف و آربيتر به زمين برمي گردند تا SlipSpace ـي را که آنها رامستقيما به پناهگاه مي برد پيدا کنند. اما Flood و کاونانت ها نيز به آنجامي روند. مستر چيف و يارانش آنها را دنبال مي کنند، رهبر کاونانت ها را ميکشند و پناهگاه و در نتيجه Flood را منفجر و نابود مي کنند. اين قهرمانانبه زمين برمي گردند، اما در بين راه مستر چيف و کورتانا در فضا گم مي شوند!

نهايتا در زمين، آتش بسي موقت بين انسان ها و کاونانت هاي باقيمانده صورت مي گيرد.

خوب، پس چه اتفاقي براي مستر چيف و کورتانا افتاد؟

هيچي! آنها در فضا گم شدند و هنوز نميدونيم چه اتفاقي برايشان افتاده!

جدي؟!

ميزاري ادامه بدم يا نه؟!

ببخشيد. لطفا ادامه بده.

خواهش ميکنم. خوب اين بيشتر داستان بود. حداقل براي سه شماره اصلي Halo.


Halo 4572.humans-halo-wars
منظورت اينه که بازم هست؟!

خُب، آره. مثلا :

Halo Wars يکي از اولين رويارويي ها و جنگ هاي بين انسان ها و کاونانت ها را روايت مي کند.
Halo: ODST بين Halo 2 و 3 شکل مي گيرد و مربوط به سربازان ODST مي شود که در زمين به جنگ با کاونانت ها مي پردازند.

اولين رمان Halo، يعني Halo: The Fall of Reach درباره اينکه چطوراسپارتان II ـها به وجود آمدند و وقتي Reach مورد حمله قرار گرفت چهاتفاقي براي آنها افتاد توضيح مي دهد. يا رمان ديگري به نام Halo: TheFlood داستان Halo 1 را بازگويي مي کند. سومين رمان، Halo: First Strike،اتفاقات بين Halo 1 و 2 را روايت مي کند که درباره ي اسپارتان II ـهايديگري است از که بازماندگان Reach هستند. رمان چهارم، Halo: Ghosts ofOnyx اسپارتان III ـها را معرفي مي کند (نسل سوم از اسپارتان ها). دو رمانبعدي، Halo: Contact Harvest و Halo: The Cole Protocol ، هر دو Prequelهايي هستند که مربوط به اولين جنگ هاي بين کاونانت و انسانهاست. همچنينکتابي به نام Halo: Evolutions که به تازگي منتشر شده يک سري داستان هايکوتاه از دنياي Halo را شرح مي دهد.
به جز اينها چند سري کاميک نيز منتشر شده است. يکي از آنها Halo: Uprisingاست که داستاني بين Halo 1 و 2 را روايت مي کند. ديگري Halo: Helljumperکه داستاني مربوط به گروهي از سربازان ODST را شرح مي دهد. کاميک ديگري بهنام Halo: Bloodline نيز هست که هنوز کامل نشده است.

فيلمي چيزي ازش نيست؟!

هم آره هم نه! تا همين يکي دو سال پيش يک سري صحبت هايي بود مبني بر اينکهPeter Jackson و Neil Blomkamp (کارگردان District 9) قرار است فيلميBlockBuster از Halo بسازند اما به خاطر به توافق نرسيدن آنها با يکاستوديو فيلم سازي پروژه متوقف شد. اما انيمه اي 7 قسمتي از اين سري ساختهشده، به نام Halo: Legends که قرار است در چند هفته ي آينده در قالب يکDVD منتشر بشود.

Halo 2086.Legends
Back to top Go down
 
Halo
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» New Halo toys - at the right bloody scale?!
» HALO 41.CTG DYNAMIC POWER

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
انجمن بازی های ویدئویی :: کنسول های بازی :: Xbox 360-
Jump to: