انجمن بازی های ویدئویی

Farsi Gamers
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
اگر هنوز عضو نشدید پس سریع تر برروی عضویت کلیک کنید تا بخشی از ما باشید!
مدیران،کاربران ویژه و ناظمین حتما از بخش جلسات مدیران انجمن بازدید نمایند

Share
 

 F.E.A.R 2:Project Orijin

Go down 
AuthorMessage
mj360
معاون مدیریت
معاون مدیریت
mj360

شرکت مورد علاقه من: : Electronica Arts

دستگاه بازی من: : XBOX 360
Posts : 15
امتیازات : 48
تشکر شده : 0
Join date : 2010-07-27

Character sheet
Dices Dices:
Health Health:
F.E.A.R 2:Project Orijin Left_bar_bleue100/100F.E.A.R 2:Project Orijin Empty_bar_bleue  (100/100)

F.E.A.R 2:Project Orijin Empty
PostSubject: F.E.A.R 2:Project Orijin   F.E.A.R 2:Project Orijin I_icon_minitimeWed Jul 28, 2010 4:09 am

F.E.A.R 2:Project Orijin
مقدمه:

بازی های که در ژانر hororr ساخته میشوند بین همه ی مخاطبان بازی های کامپیوتری جایگاه یکسانی ندارد و فقط توجه بعضی از افرادی را که دنباله کمی هیجان و وحشت هستند را به خود جلب می کند.خیلی از افراد هستند هیچ علاقه ای به سری resident evil یا بازی های وحشتناکی مانند آن ندارد و شاید از آنها دوری میکنند.(نمیدونن چی رو از دست میدن).سازندگان بازی های وحشتناک همیشه سعی میکنند با دشمنان بد شکل،وحشتناک در دل بازیباز دلهره ایجاد کنند که در خیلی موارد هم موفق شده اند ولی انسان همیشه دنباله تازه گیست.شرکت Monolith شرکتی بود که تحول خاصی در این سبک داد و وحشتی از نوع fear را به ما نشان داد.fear بازی بود که بدلیل خلاقیت زیاد سازندگان صدا گزاری فوق العاده اکشن بینظیر و تازگی که داشت جز یکی از بهترین های ژانر وحشت و اکشن شد.(بهترین بازی اکشن،وحشتناک ترین بازی)القابی بود که به بازی fear در زمان ورود خود به آن میدادند که واقعا هم برازنده اش بود. صدا گزاری دقیق و دلهره آور،قسمت هایی که دخترک کوچک داستان با خود نمایی خود شک به بازیباز وارد میکرد و فرد را بر روی جای خود میخکوب میکرد را هیچ کس فراموش نمیکند ولی آیا fear 2 هم توانست همانند شماره ی قبلی خود عمل کند؟؟؟؟؟؟
F.E.A.R 2:Project Orijin Project-origin-20080422052649864_640w
فلش بکی به گذشته:

سراغ داستان بازي fear مي رويم فلش بکي به گذشته داستان بازي fear را به ياد داريد؟ شما در نقش يک فرد نظامي عضو گروهي به نام fear بوديد که به علت مهارتهاي فوق الاده در زمينه ي نظامي فرماندهي اين گروه را بر عهده داشتيد. حال شما در اولين ماموريت خود به همراه چند تن از افرادتان و چند تن از افراد گروه نظامي delta force وظيفه ي دستگيري فردي به نام پاکستون فتل را بر عهده داشتيد. در اين ماموريت رفته رفته افراد شما ناپديد شدند و شما وقتي به دنبال انها گشتيد فقط با استخوانهاي انها مواجه شديد!! اما نابودي افرادتان به اين طرز وحشيانه کار چه کسي ميتوانست باشد؟ شما در طول اين ماموريت به يک شخصيت عجيب ديگر نيز برخورد کرديد. يک دختر کوچولوي معصوم! دختر کوچولويي که در ظاهر معصوم است اما در حقيقت ميتواند جهنم را براي شما به ارمغان بياورد! اين دختر از تواناييهاي ذهني بسيار بالايي برخوردار بود و به راحتي ميتوانست کنترل افراد را به دست بگيرد و يا انها را به توده اي از استخوان تبديل کند! اما چرا شما به سرنوشت يارانتان دچار نشديد ودر مقابل اسيب اين دخترک مصون مانديد؟ در جلوتر توضيح خواهم داد.

با پيشروي در بازي شما اطلاعات بيشتري از اين دختر کوچولو کسب کرديد و به ماهيت او پي برديد. اين دختر کوچولو که الما نام دارد توسط پدر کثيفش هارلان ويد که از قدرتهاي بالاي ذهني دخترش خبر داشت تحت پروژه اي فوق محرمانه به نام origin حبس و تحت ازمايشات وحشتناک بيولوژيکي قرار گرفته بود. پدر اين دختر قصد داشت تا از قدرت دخترش سو استفاده و اهداف شومش را در جهت کمک به شرکتي به نام ارماکم عملي کند. هارلان پس از انجام ازمايشات وحشتناک روي دخترش او را به طور مصنوعي باردار کرد تا از قدرتهاي فرزندان او نيز بهره ببرد. اولين فرزند الما...... اجازه دهيد اولين فرزند را بعدا معرفي کنم دومين فرزند الما پاکستن فتل بود که شرکت ارماکم او را در جهت کنترل عده اي از سوپر سربازان کلون شده اش اموزش داده بود. اما اوضاع بر وفق مراد دکتر هارلان ويد و شرکت ارماکم پيش نرفت چرا که دختر کوچولو يعني الما خود را از محفظه اي که در ان زنداني شده بود ازاد کرد و با کمک دومين فرزندش يعني پاکستن فتل که کنترل تمام سوپر کماندوهاي ارماکم را داشت دمار از روزگار شرکت ارماکم و دکتر هارلان در اوردند و جهنم را براي انها به ارمغان اوردند.! در پايان بازي شما به يک واقعيت جالب پي برديد. اين واقعيت را يادتان است؟ بله شما در پايان بازي متوجه شديد که فرزند اول الما هستيد. بنابر اين مقداري از قدرت او را درخود داشتيد و براي همين بود که در طول بازي قابليت کند کردن زمان را داشتيد و مانند يارانتان تبديل به پاره اي از استخوان نشديد!! در پايان بازي شما طي دموي پاياني بازي متوجه شديد که تمام تشکيلات شرکت ارماکم زير نظر زني به نام ارستيد جنيويو است. شما در بازي پاکستن فتل را نابود کرديد اما در 2 بسته ي الحاقي که توسط شرکت timegate منتشر شد دوباره اين شخصيت را ملاقات کرديد.بازي project origin از ادامه ي اولين نسخه از بازي اغاز ميشود و اين بازي هيچ ربطي به بسته هاي الحاقي منتشر شده شرکت timegate ندارد و هر داستان و چيزي که در اين نسخه هاي الحاقي ديده ايد را کنار بگذاريد. ما کاري به اين نسخه هاي الحاقي نداريم.

F.E.A.R 2:Project Orijin Project-origin-20080422052705645_640w

داستان f.e.a.r 2:project origin :

داستان بازی کمی قبل از شماره ی یک اتفاق می افتد و شما می توانید انفجار بمب اتم را از زاویه ی دیگر ببینید در project origin شما ديگر کنترل قهرمان دوست داشتني قسمت اول را برعهده نخواهيد داشت. در اين قسمت شما کنترل فردي به نام مايکل بکت را برعهده داريد و ديگر عضو گروه fear نيستيد بلکه عضو گروه دلتا هستيد. شما در اولين ماموريت خود وظيفه پيدا ميکنيد که خانم جنيويو ارستيد را پيدا و دستگير کنيد. اما شما تنها کسي نخواهيد بود که قصد دستگيري جنيويو را دارد. دو گروه ديگر نيز به دنبال جنيويو هستند. پس از افتضاحي که در پروژه ي origin( حبس کردن الما و سو استفاده از قدرتهاي او و نابودي شرکت ارماکم به دست الما و فتل به وجود امد سرمايه گذاران و هيئت مديره ي شرکت ارماکم که تمام اين اتفاقات و بدبختي ها را زير سر جنويو ميديدند گروهي نظامي تشکيل ميدهند تا جنيويو را دستگير و او را به سزاي عملش برسانند اين گروه هم پس از گروه ما دومين گروهي هستند که به دنبال جنويوهستند. گروه سوم گروه سوپرسربازهاي کلون شده شرکت ارماکم است.در fear ما شاهد بوديم که پس از نابودي فتل سوپر سربازهاي او هم نابود شدند اما دوباره در project origin حضور خواهند داشت اين هم گروه سومي که قصد نابودي خانم ارستيد را دارند. پس از شناسايي مقري که ارستيد در ان اقامت دارد شما و گروهتان خود را براي حمله و دستگيري او اماده مي کنيد اما در بدو ورودتان به مقر ارستيد توسط گروه نظامي ارماکم محاصره ميشويد و اين گروه تمام افرادتان را قتل عام ميکنند شما هم پس از اصابت چند گلوله بيهوش ميشويد. پس از بيداري خود را بر روي تختي ميبينيد که دست و پايتان را بر روي ان بسته اند و دو فرد ديوانه را با وسايل جراحي مشاهده ميکنيد که قصد سلاخي شما را دارند!!شما دوباره از هوش ميرويد دوباره پس از مدتي بيدار ميشويد پس از بيداري خود را ازاد ميبينيد. حال پس از بدست اوردن اسلحه بايد وارد مبارزه شويد.يک مبارزه بسيار سخت. يک مبارزه با چندين نوع دشمن!!! دشمن اول افراد گروه نظامي ارماکم هستند که مشکل زيادي با کشتن انها نخواهيد داشت.دشمن دوم افراد وسوپر سربازهاي کلون شده شامل شامل هيولاهاي ترسناک و دشمنان اشنا شماره قبل خواهند بود.دشمن بعدي شما الما خواهد بود. ديگر منتظر اين نباشيد که الما را ببينيد و سپس او محو شود و خيال شما راحت شود! الما ديگر در اين شماره مانند قبل عمل نمیکند و شما چند مبارزه تن به تن با خود الما دارید.که خیلی هم جذاب است.


F.E.A.R 2:Project Orijin Project-origin-20080422052653645_640w


گیم پلی:

اکشن زیبا از خصوصیات بازی fear است که project origin هم از این قاعده مستثنا نیست بلکه حتّی از اکشنی بسیار زیبا تر و در گیر کننده تر بر خوردار است مبارزات زنده تر از قبل است.کنترل روان بازی،بازی را جذاب کرده.fear اولین بازی بود که دشمنان طبق هوش مصنوعی طرز تفکر خاصی را دنبال میکردند در project origin هم این گونه است البته با هوش مصنوعی خیلی بهتر از قبل.شما با یک مشت حریف خنگ مواجه نیستید که به شما زل بزنند و هیچ حرکتی انجام ندهند بلکه باید همیشه این انتظار را داشته باشید که آنها شما را دور بزنند.دشمنان نصبت به تیر هایی که به بدنشان بر خورد می کند حساسند و با برخورد تیر محل اثابت را لمس می کنند.خاصیت bullet time در این بازی هم وجود دارد که شما می توانید از این خوصوصیت برای از بین بردن دشمنان استفاده کنید.هیچ چیزی در fear جذاب تر از این نیست که صحنه را آهسته کنید و با shutgun به دشمنان حمله کنید ولی در fear 2 این اسلحه قدرت قبل را ندارد .دربازی دو shutgun وجود دارد که اسلحه بسیار ناکارآمدیست. اسلحهای قبل در این بازی مشاهده میشود،با کمی تغیرات ظاهری و اضافه شدن چند اسلحه به بازی.وسعت مراحل بسیار گستر ده تر از مراحل بازی درfear 1 است.در fear 2 سعی شده مراحل از حالت بسته به محیطهای باز منتقل بشود که بعضی از مراحل بسیار عالی کار شده اند.کمی مراحل از حالت معمایی خود خارج شده است.
F.E.A.R 2:Project Orijin Monoliths-paranormal-project-2-untitled-20070806031444631_640w
ترسی نه به وحشت fear 1 از آلمای کوچک به آلمای بزرگ در fear 2

در سری بازی های resident evil یا اخیرا dead space شما میدانید که با یک مشت زامبی یا هیولا های با شاخ و دم ترفید که میدانید چه توانایی های دارند یا میتوانید حرکت بعدی آنها را تا حدودی پیش بینی کنید و در نتیجه خود را برای ترسی که میشناسید آماده کنید در نهایت هیجان مبارزات یا محیط اطرافتان و یا ظاهر دشمنان ذهنتان را احاته کند و شما را بترساند که البته به لطف پیشرفت در فناوری ها،گرافیک،صدا گزاری و هوش مصنوعی dead space کمی متفاوت بود و کاملا آشکار بود fear بر سازندگان dead space اثر گذاشت است.شکهای که fear به بازیباز وارد میکرد تازه بود ترسی از نوع دلهره.fear سعی نمیکرد با قرار دادن در محیط doom شما را بترساند چیزی که باعث شد fear وحشتناک شود کاربرد عناصر ترس در سر جای خودش بود.دقیقا جایی که شما حس میکردید اتفاقی نمی افتد چیزی انتظارتان را میکشید.و البته استفاده کردن از جنس مونث برای ترساندن(در مطلب بعدی المان های که باعث میشود یک بازی وحشتناک باشد را به طور دقیق طی یک مقاله باریتان توضیح خواهیم داد)وحشت در fear 2 پیشرفت کرد است بعضی از مراحل مانند مرحله ای که به مدرسه وارد میشوید یکی از وحشتناک ترین مراحل بازیست و با بیشتر از هر مرحله ای با روح و صدا های عجیب و با آلما رو به رو میشوید.ولی چرا میگویند fear 2 از fear 1 وحشتناک تر نیست؟

1-چون تازه گی نداشت و شباهت زیادی به شماره ی قبلش داشت چیز جدیدی خلق نکرد روش قبل خود را ادامه داد با این حال اثر ترس خود را میگذاشت ولی نه آنطور که باید باشد.

2-آلما برای ما یک شک بود مثلا ناهگان در پشت سرتان ظاهر میشد و میرفت یا در حال عبور از جلوی در ناگهان از مقابلتان میگذشت ولی دست ما به آن نمیرسید ولی در fear 2 ما با آلما مبارزه میکنیم او با حالتی معمولی به ما نگاه میکند با اینکار تمام ترس فرد از اینکه او چیست میریزد و با خود میگوید ازین بد تر که نمیشود و دیگر دلیلی برای ترسیدن ندارد

http://xbox360media.ign.com/xbox360/image/article/812/812256/monoliths-paranormal-project-2-untitled-20070810041331987_640w.jpg
F.E.A.R 2:Project Orijin Fear-2-project-origin-20081222095910928_640w
گرافیک:

این بار هم بازی از موتور گرافیکی Jupiter EX تقویت شده بهره میگیرد.بازی از گرافیک نسبتا خوبی برخوردار است جزییات خوب کار شده اند.بعضی از مراحل باعث میشود که بازی را مورد تحسین قرار دهیم.مثلا وقتی که برای اولین بار از محیط بسته ساختمان به داخل شهر ویران شده وارد میشویم.نور پردازی بسیار بهتر از قبل شده.دیگر تاریکی های احمقانه شما را اذیت نمیکند.fear 2 چهره ی ویران شده ی شهر را بسیار خوب به تصویر میکشد.بازی دارای فیزیک نصبتا خوبیست.تخریب پزیری محیط هم خوب کار شده و در سطح قابل قبولیست.

جنگ رباتها

در fear 2 باز هم مبارزاتی با راباتهای دشمن داریم ولی یک ربات دیگر به بازی اضافه شده که اندازه ی آن چند برابر ربات های معمولیست و طبیعیست که مبارزه با آنها دشوار تر است.این رباتها که با نشستن در آن کنترل میشود walker نام دارد.حال به این فکر کرده اید که سوار یکی از آنها بشوید؟یکی از خوصوصیات بازی سوار شدن بر این walker هاست که حس قدرت را به بازیباز میدهد شما میتوانید تا جای که تخریب پزیری بازی اجازه دهد محیط اطراف خود را بمباران کنید ولی باید مراقب دشمنانی که با RPG شما را مورد هدف خود قرار میدهند باشید این رباط دارای دوربین حساس به گرماست که می توانید دشمن را هرجا که استتار کرده باشد ببینید.walker ها مجهز به 2 بازو با قابلیت حمل دو مسلسل سنگین و 4 موشک انداز است که به شما این قابلیت را میدهد تا از خود محافظت کنید و به هرجا که می خواهید شلیک کنید چون مهماتش بدون محدودیت است.

صدا گزاری

صدا یکی از عناصری است که تأثیر بسیار زیادی در القای حس ترس به بازیباز دارد که fear در شماره ی یک خود از این خصوصیت در حد اعلا استفاده کرد.این بار هم صدا گزرای شاهکار کرد است.یکی از المان های که fear را خیلی وحشتناک جلوه میداد صدا گزاری آن بود.project origin هم این صدا گزاری را از شماره ی قبل خود به ارث برده. صدای گریه ی ها،ریختن اشیا،صدای فریادهای آلما که از دور می آید مو تن هرکس سیخ میکند. صدای ارواحی که در بازی هستند میتواند حس ترس را بخوبی به بازی باز القا کند و تن هر بازیبازی را بلزاند.. موسیقی متن در زمان مبارزه بخوبی کار شده که بازیباز میتواند حس کند در یک جنگ واقعیست.صدا گزاری زمان مبارزه با زمانی که پی ماجرا جوی در محیط و در زمان رویاروی با عوامل ماورأیی هستیم کاملا متفاوت است.در زمان مبارزه از آهنگ های هیجان انگیز تحریک کننده مانند موسیقی راک استفاده شده و در زمانی که مبارزه به پایان میرسد و میخواهید نفسی تازه کنید با موسیقی های وحشتناک،دلهره آور و صدا های آزار دهنده مواجهیم. به نظر من (صدای بازی رو قطع کنیم بهتره )

[img]F.E.A.R 2:Project Orijin Project-origin-20080430032747542_640w[/img]
Back to top Go down
 
F.E.A.R 2:Project Orijin
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Damn you Hot Toys!
» Hi, I'm new erepublik
» Unity3D Chess-
» Visual Basic Chess
» Minifig Modification Project I: Adventurers

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
انجمن بازی های ویدئویی :: کنسول های بازی :: Xbox 360-
Jump to: