انجمن بازی های ویدئویی

Farsi Gamers
 
HomePortalSearchMemberlistRegisterLog in
اگر هنوز عضو نشدید پس سریع تر برروی عضویت کلیک کنید تا بخشی از ما باشید!
مدیران،کاربران ویژه و ناظمین حتما از بخش جلسات مدیران انجمن بازدید نمایند

Share
 

 Metal Gear Solid 4

Go down 
AuthorMessage
mj360
معاون مدیریت
معاون مدیریت
mj360

شرکت مورد علاقه من: : Electronica Arts

دستگاه بازی من: : XBOX 360
Posts : 15
امتیازات : 48
تشکر شده : 0
Join date : 2010-07-27

Character sheet
Dices Dices:
Health Health:
Metal Gear Solid 4 Left_bar_bleue100/100Metal Gear Solid 4 Empty_bar_bleue  (100/100)

Metal Gear Solid 4 Empty
PostSubject: Metal Gear Solid 4   Metal Gear Solid 4 I_icon_minitimeWed Jul 28, 2010 3:38 am

Metal Gear Solid 4 MGS4-02
و بالاخره Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots پس از چندین بار تاخیر عرضه شد و البته مزد انتظارات هوادارانش را هم داد. MGS4 بازیی است که Sony به خاطر داشتن چنین عنوان انحصاری برای کنسول خود یعنی PS3 به خود می بالد و اگر بگوییم مهمترین دلیل برای خرید این کنسول همین بازی هست چیز بی راهی نگفته ایم. بله، MGS4 بازییست که حتی ارزش خرید یک کنسول PS3 را دارد. انجام این بازی تجربه ی بی نظیریست که شاید دیگر پیش نیاید و همه ی اینها به خاطر وجود داستان خارق العاده و پیچیده ایست که همیشه این سری از بازی ها با خود به همراه داشته است و در Metal Gear Solid 4 نیز به اوج خود می رسد. داستان این بازی پاسخیست به تمام ابهامات پیش آمده در نسخه های قبلی به همراه وقوع وقایع جدید و دور از انتظار که شاید همه ی اینها در همین نسخه به سرانجام برسند!

داستان چیزیست که در این بازی محوریت دارد. این داستان توسط مغز خلاق نویسنده، کارگردان و تهیه کننده ی این بازی یعنی Hideo Kojima به کمک Shuyo Murata پدید آمده است و شما را با درامی که با خود به همراه دارد به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. همچنین وجود Cut Scene های بسیار متعدد و طولانی موجود در بازی نیز بر گیرایی و تاثیر گذاری آن بیش از پیش می افزاید اما مشکل اینجاست که داستان MGS4 فوق العاده به داستان نسخه های قبلی وابسته است و کسانی که نسخه های قبلی این بازی را تجربه نکرده اند یا از داستان و اتفاقات پیش آمده در آنها اطلاعی ندارند نمی توانند چیز زیادی از داستان نسخه ی چهارم، هدف کلی داستان سری MGS و جزئیات موجود در آن دستگیرشان شود، البته سازندگان بازی با قرار دادن نکات کلیدی مربوط به نسخه های قبلی در لابه لای دیالوگ های بازی به همراه Flash back های متعدد سعی کرده اند تا این مشکل را تا حدودی برطرف کنند اما اینگونه افراد بهتر است به گونه ای از داستان نسخه های قبلی این بازی آگاه شوند تا مزه ی داستان خارق العاده ی نسخه ی چهارم را به بهترین شکل بچشند و از حداکثر جذابیت موجود در بازی بهره ببرند.

داستان نسخه ی چهارم در سال 2014 یعنی 5 سال بعد از واقعه ی Big Shell (که در Metal Gear Solid 2 به وقوع پیوست) دنبال می شود. زمانی که Liquid Snake برادر ژنتیکی Solid Snake در بدن Ocelot با قدرت نظامی بی نظیر و پیشرفته ای بازگشته است. طرفداران قدیمی سری بازی های Metal Gear می دانند که Liquid از لحاظ فیزیکی در نسخه ی اول Metal Gear Solid توسط Solid Snake از بین رفت اما بعد از آن واقعه Ocelot تصمیم گرفت برای دست یابی به اهدافش با استفاده از Nanomachineها و روان درمانی ذهن Liquid را وارد روح خودش کند اما با انجام اینکار شخصیت Liquid بر شخصیت Ocelot غالب شد و در نتیجه Liquid در بدن Ocelot کنترل او را در دست گرفت و دوباره به زندگی بازگشت. بعد از این اتفاق Liquid بازوی دست راست خود را به بدن جدیدش پیوند زد و بدین ترتیب قدرت مضاعفی بدست آورد. به واسطه ی اینکه Ocelot از وفاداران به Patriotها بود و Liquid از دشمنان سرسخت آن ها، Liquid با استفاده از بدن Ocelot توانست تا جایی که امکان داشت به تشکیلات Patriotها نفوذ کند و سرانجام کنترل Sons of the Patriots) SOP: سیستمی از Nanomachineها که سبب می شد Patriotها سربازان خود را کنترل کنند) را نیز در دست بگیرد.

Metal Gear Solid 4 85592_metal-gear-solid-4-guns-of-the-patriots--20070712014604994
اکنون Liquid که در این نسخه به Liquid Ocelot معروف است با قدرت غیر قابل تصوری بازگشته است تا ماموریت ناتمامش را با نابودی آمریکا و Patriotها به پایان برساند. او Outer Haven را مجددآ راه اندازی کرد و اکنون پنج PMC (ارتش های خصوصی: Private Military Companies) بزرگ جهان که شامل Praying Mantis ،Otselotovaya Khvatka ،Werewolf ،Pieuvre Armement و Raven Sword می شوند زیر نظر یک کمپانی مادر یعنی همان Outer Haven به فرماندهی Liquid در حال فعالیت هستند. Liquid با قدرت نظامی و علمی سازمان خود قصد دارد تا با استفاده از SOP و پروژه های ناتمام Metal Gear و همچنین Arsenal Gear سلاحی غول پیکر، مخربتر و هولناک تر از همیشه بسازد و با آن به جنگ با Patriotها برود: Guns of the Patriots.

اینجاست که Solid Snake به ظاهر پیر اما همچنان نیرومند، در اوج تجربه باز می گردد تا ماموریتی دیگر را به سرانجام برساند و داستان افسانه ای خود را تکمیل کند ولی این ماموریت مثل ماموریت های گذشته نیست. جنگ تغییر کرده است و دیگر فقط این کشورها نیستند که به کشور دیگری حمله می کنند بلکه اکنون ارتش های خصوصی و مستقل (PMCها) هستند که با قدرت نظامی که دارند به عنوان یک تجارت پرسود و برای دست یابی به اهدافشان به خاک کشور دیگری حمله می کنند و از جامعه جهانی هم کاری بر نمی آید. اکنون جنگ بسیار دشوارتر از قبل شده است و نابودی ارتش Liquid غیر ممکن به نظر می رسد و در حالی که همه نا امید شده اند Colonel Roy Campbell به همراه Otacon (دوستان و راهنمایان قدیمی Snake در ماموریت های گذشته ی او) به سراق Snake می آیند و ماموریت نابودی Liquid و سازمانش را به او واگذار می کنند تا به کمک او غیر ممکن را ممکن کنند؛ این آخرین و دشوارترین ماموریت Solid Snake خواهد بود. Snake قصد مقابله با Liquid را دارد اما نه بخاطر Patriotها، Snake خودش هم از Patriotها متنفر است، او از اهداف شوم Liquid باخبر است و اینکار را تنها برای نجات بشریت و آیندگانش انجام می دهد اما Snake فرصت زیادی برای انجام اینکار ندارد چراکه با توجه به گفته های دکتر Naomi Hunter به خاطر وجود ویروس از گذشته به جا مانده ی FOXDIE در بدنSnake ، او بیش از شش ماه دیگر زنده نخواهد ماند (این موضوع در Act 2 این بازی برای Snake مشخص می شود). آیا این نسخه سرانجامی برای Snake ،Liquid و Patriotها خواهد بود یا اتفاقات به گونه ای دیگر رقم خواهند خورد؟ تنها با انجام و به پایان رساندن این بازی می توان پاسخ این سوال را فهمید.


مراحل MGS4 از پنج Act نسبتآ طولانی تشکیل شده است که هریک از این Actها در مناطق گوناگونی از جهان قرار دارند. این مناطق به ترتیب شامل خاور میانه، آمریکای جنوبی، اروپای شرقی، جزیره ی Shadow Moses و در نهایت Outer Haven می شوند. این مراحل به زیبایی هرچه تمام تر طراحی شده اند و هریک دارای وضعیت و شرایط جداگانه ای نسبت به یکدیگر هستند و به خاطر تنوعی که دارند نه تنها شما را خسته نخواهند کرد بلکه رفته رفته جذاب تر و زیباتر از قبل هم می شوند.

همچنین در این نسخه گروهی به اسم The Beauty and the Beast متشکل از چهار زن با نام های مستعار Crying Wolf ،Raging Raven ،Screaming Mantis و Laughing Octopus وجود خواهد داشت که به گونه ای چهار Boss از از پنج Boss اصلی بازی را تشکیل می دهند و در هر Act نیز باید با یکی از آن ها مقابله کرد. اعضای این گروه در گذشته زن هایی بوده اند که هر یک به نوعی در زندگی خود مشکلات و رنج های زیادی کشیده اند و بعد از آن به اجبار Liquid به این شکل در آمده اند و به چنین افراد شروری تبدیل شدند.

MGS4 در ابتدا داری چهار درجه ی سختی (Liquid Easy ،Naked Normal ،Solid Normal ،Big Boss Hard) هست اما بعد از اتمام بازی درجه ی سختی جدیدی با نام The Boss Extreme برایتان بازی خواهد شد که فوق العاده بازی را دشوار خواهد کرد و گیمر حرفه ای را مشخص می سازد. هوش مصنوعی دشمنان شما در این بازی نیز به طور کلی در این حالت ها نسبتآ خوب کار شده است اما فوق العاده به نظر نمی رسد ولی به هر حال شما را راضی خواهد کرد.با توجه به اینکه بازی در سال 2014 میلادی جریان دارد، Snake امکانات بسیار پیشرفته ای را برای مقابله با دشمنان متعددش در اختیار خواهد داشت. یکی از مهمترین این امکانات OctoCamo هست. OctoCamo قابلیتیست که لباس ویژه ی Snake به همراه دارد و سبب می شود که او عمل استتار را به بهترین شکل انجام بدهد. شما می توانید با تکیه بر دیوار و یا دراز کشیدن بر روی سطح زمین با فعال کردن این قابلیت خود را هم رنگ با سطح زیری قرار دهید و در سخت ترین شرایط خود را از دید دشمنانتان پنهان سازید. از دیگر امکانات بازی، وسیله ی پیشرفته ای با نام Solid Eye می باشد که بر روی چشم سمت چپ Snake قرار می گیرد. این چشم الکتریکی پیشرفته می تواند فواصل دور را به خوبی نشان دهد و در کنار آن قابلیت یک Night Vision را هم دارد و در پیدا کردن راه نیز می تواند به شما و Snake کمک زیادی کند.
Back to top Go down
MEHRAD DON.Corlione
مدیریت انجمن
مدیریت انجمن
MEHRAD DON.Corlione

شرکت مورد علاقه من: : Microsoft GS

دستگاه بازی من: : XBOX 360
رویای من : A world without war & death & pain
Posts : 2
امتیازات : 4
تشکر شده : 10
Join date : 2010-08-26
Location : A place in the world

Metal Gear Solid 4 Empty
PostSubject: Re: Metal Gear Solid 4   Metal Gear Solid 4 I_icon_minitimeFri Sep 03, 2010 9:51 pm

پلی استیشن 3 دار ها به اختصاصی بودن این بازی می نازیدند.اما این عنوان دیگه اختصاصی نیست ! بلکه نسخه ی بعدی MGS برای ایکس باکس 360 هم می آد با نام MGS:Rising . ها ها ها ها!!!
Back to top Go down
http://www.mehraddoncorlione.persiangig.com
 
Metal Gear Solid 4
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Hot Toys making Indiana Jones figures, hints at Star Wars as well...
» Minyak itam dan minyak gear apa yg korang pakai V1
» Minyak hitam dan gear yang terbaik untuk EVO
» Prime gear drop locations
» equipment for a WF FVS

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
انجمن بازی های ویدئویی :: کنسول های بازی :: PS3-
Jump to: